Yaşadığınız tatsız durumlarda yada hukuki bir konuda fikir sahibi olmak istediğinizde konuyu bir avukata sor mak isteyebilirsiniz. Temiz Hukuk & Danışmanlık olarak, sizlere avukatlık kanunu ve meslek ilkeleri çerçevesindeki sınırları aşmadan azami derecede bilgi sahibi olmanız konusunda yardımcı olabiliriz. Vatandaşlarımızın ve müvekkillerimizin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunları içeren sorularını hukuki açıdan analiz ederek, hızlı ve doğru bilgi aktarımında bulunmak için azami çaba sarf ederiz.

Avukata Sor

Bize bu platform üzerinden ilettiğiniz hiçbir sorunun cevapsız kalmayacağı konusunda sizi temin ediyoruz. Hukuki desteğe/danışmanlığa ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapılmakta, email ve telefon dahil tüm kanallardan iletişime geçilmekte, gerek icra takipleri gerekse davalar en son aşamaya kadar titizlikle takip edilip, yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

Avukata Soru Sor

Avukata Sor platformunda doğru ve etkili sorular sormak için sorunuzu sormadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyelere göz atın:

Kısa ve öz olmakla birlikte, sorunuz açık ve belirgin olsun. Somut durumla ilgili bilgi verin (örn: boşanma davası açmak istiyorum yerine eşim beni aldattığı için boşanmak istiyorum vb. diyerek durumunuzu belirtin).

Sorunuza odaklanın, sorunuzu tek bir hukuki mesele ile sınırlayın. Başkaca bir hukuki sorununuz var ise ayrı ayrı soru göndermeyi deneyin.

Konuyla ilgili ayrıntıları verip sorunuzu göndermeden lütfen sorunuzu okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan sorunuz açıkça belirtilmiş mi? Okunması ve anlaşılması kolay mı?

Avukata Sor Platformunda Sorabileceğiniz Örnek Sorular

– Aleyhime açılmış bir icra takibi var, elime ödeme emri tebligatı geçti, ne yapmalıyım?

– Eşim boşanma davası açtı, bir kusurum olmadığı halde nafaka ve tazminat ödemek zorunda mıyım?

– Hakkımda dolandırıcılıktan ceza davası açılmış, bu suçun cezası nedir?

– Karşı tarafın onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kaydetmek yasal mıdır?

Aşağıda soru sorabileceğiniz bazı konu başlıkları yer almaktadır

– İcra ve iflas hukuku
– Ticaret Hukuku
– Ceza Hukuku
– Aile Hukuku ve Boşanma
– Gayrimenkul Hukuku
– Kentsel Dönüşüm Süreci Hukuk
– Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
– Tazminat Hukuku
– Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
– İhale Hukuku ve Kamu İhale Kurumu
– Borçlar Hukuku
– Bilişim Hukuku
– Kat Mülkiyeti Hukuku
– Kamulaştırma Hukuku
– İmar Hukuku
– Bankacılık ve Finans Hukuku

Şimdi aşağıda yer alan “Yorum Yap” kısmından sorunuzu gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz sorular en kısa sürede cevaplanacaktır.

131 yanıt eklendi

 1. Onurcan TAŞDELEN 5 Aralık 2018 Cevapla

  Merhaba
  Ben 3 ay kadar kullanılmış telefon aldim. Telefon arizalandi servise gönderdim fakat yapılmadan geri geldi. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve iade kararı çıktı. Cihaz Hepsiburada dan alınmış fatura sahibi farklı bir kisi. Hepsiburada ya gönderdim cihazı ve benle iletişime geçtiler . Hesap bilgilerimi verdim . Daha sonra bedelin fatura sahibinin hesabına yatırıldığını öğrendim . Tekrardan iletişime gectigimde bana sözleşme gereği öyle oldu dendi. Defalarca mail atmama rağmen mailime cevap verilmedi. Bende icra dairesi ne başvurdum. Fakat itiraz edilmiş . Bende dilekçeyle olayı bir bir anlattim. Ne yapmam gerekiyor lütfen bana yardımcı olur musunuz ? Bedel: 787tl.

 2. Pelin aslan 10 Aralık 2018 Cevapla

  Merhaba benim 5 sene hiç bir suça karışmama cezam var bitmesine 6 ay var bu süre içinde ben birinin resmini alıp Facebook’ta hesap açtım bu kişi de gördü şikayet edeceğini söyledi eğer açarsa cezam ne olur para cezası mı hapis mi benim evlilik durumum var ama erkek arkadaşım memur ve polis ve asker de soruşturma açıldığı için benim için sıkıntı olur mu yardımcı olur musunuz lütfen

 3. ESRA ÇAKIR 10 Aralık 2018 Cevapla

  iyi günler size ipotekli ev hakkında danışmak istiyorum Annemlerin 2 katlı müstakil evleri var suan içinde oturuyorlar ve bu evin 2. katını bşr akrabamıza çekeciği kredi için 2010 yılında ipotek verildi.borçlu olan akrabanın son taksidi bu ekim ayında bitti ama ZİRAAT bankası ipotegi kaldırmıyor çünkü akrabanın bankaya baska sahsi borçları var .ve 2010 yılında hayvancılık destekleme hibe kredisi almıstı ama genel kredi sözleşmesi yapılmış ve sözleşme maddelerinde dogmuş doğacak tüm alacaklar ibaresi var bu durumda dava acılsa ipotek kalkar mı Borclu kişi devlet memuru ve diğer borçlarına da bir çok akraba kefilliği var o tarihten sonra işleri büyütmek isterken sürekli borca girdi ve halen kredi çekmeye hazırlanıyormus bu durumda borclunun bankaya borcu devam ettikçe ev rehin mi kalır ipotege söz konusu borç bitmesine ragmen HUKUKİ OLARAK NE YAPABİLİRİZ eger kişi herhangi bir borcunu ödemezse ev hemen alimizden alınır mı çok zorluklarla alınmıstı suan annem çok kötü duurmda çünkü akraba cok borcu var oturdukları evin alınması sözkonusu mudur yardımcı olursanız sevinirim iyi günler iyi çalışmalar

 4. Mehmet demir 16 Aralık 2018 Cevapla

  Merhaba;
  Dedem yaklaşık 19 yıl önce vefat etti.Dayılarım annem destekleme alamıyoruz diye imza attırmışlar o zaman ve şimdi annem hakkını istediğinde hakkın yok bir kere imza attın falan diyor ve annemin hakkını vermiyorlar.Ayrıca dedem ölmeden de adlarına geçirdikleri araziler var.Annemin hakkını alabilir miyiz, nasıl bir yol izlemeliyiz.Cevaplarsanız sevinirim.Teşekkürler.

 5. Derya 22 Aralık 2018 Cevapla

  Merhabalar
  Eşimle ayrıldım kesinleşen kararda her yıl Üfe oranında artışına karar verildi yazıyor.
  Bu oran ufenin yıllık artış oranımi yoksa 12 aylık ortalama oranımi.
  Teşekkürler

Yorum yapın