Yaşadığınız tatsız durumlarda yada hukuki bir konuda fikir sahibi olmak istediğinizde konuyu bir avukata sor mak isteyebilirsiniz. Temiz Hukuk & Danışmanlık olarak, sizlere avukatlık kanunu ve meslek ilkeleri çerçevesindeki sınırları aşmadan azami derecede bilgi sahibi olmanız konusunda yardımcı olabiliriz. Vatandaşlarımızın ve müvekkillerimizin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunları içeren sorularını hukuki açıdan analiz ederek, hızlı ve doğru bilgi aktarımında bulunmak için azami çaba sarf ederiz.

Avukata Sor

Bize bu platform üzerinden ilettiğiniz hiçbir sorunun cevapsız kalmayacağı konusunda sizi temin ediyoruz. Hukuki desteğe/danışmanlığa ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapılmakta, email ve telefon dahil tüm kanallardan iletişime geçilmekte, gerek icra takipleri gerekse davalar en son aşamaya kadar titizlikle takip edilip, yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

Avukata Soru Sor

Avukata Sor platformunda doğru ve etkili sorular sormak için sorunuzu sormadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyelere göz atın:

Kısa ve öz olmakla birlikte, sorunuz açık ve belirgin olsun. Somut durumla ilgili bilgi verin (örn: boşanma davası açmak istiyorum yerine eşim beni aldattığı için boşanmak istiyorum vb. diyerek durumunuzu belirtin).

Sorunuza odaklanın, sorunuzu tek bir hukuki mesele ile sınırlayın. Başkaca bir hukuki sorununuz var ise ayrı ayrı soru göndermeyi deneyin.

Konuyla ilgili ayrıntıları verip sorunuzu göndermeden lütfen sorunuzu okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan sorunuz açıkça belirtilmiş mi? Okunması ve anlaşılması kolay mı?

Avukata Sor Platformunda Sorabileceğiniz Örnek Sorular

– Aleyhime açılmış bir icra takibi var, elime ödeme emri tebligatı geçti, ne yapmalıyım?

– Eşim boşanma davası açtı, bir kusurum olmadığı halde nafaka ve tazminat ödemek zorunda mıyım?

– Hakkımda dolandırıcılıktan ceza davası açılmış, bu suçun cezası nedir?

– Karşı tarafın onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kaydetmek yasal mıdır?

Aşağıda soru sorabileceğiniz bazı konu başlıkları yer almaktadır

– İcra ve iflas hukuku
– Ticaret Hukuku
– Ceza Hukuku
– Aile Hukuku ve Boşanma
– Gayrimenkul Hukuku
– Kentsel Dönüşüm Süreci Hukuk
– Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
– Tazminat Hukuku
– Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
– İhale Hukuku ve Kamu İhale Kurumu
– Borçlar Hukuku
– Bilişim Hukuku
– Kat Mülkiyeti Hukuku
– Kamulaştırma Hukuku
– İmar Hukuku
– Bankacılık ve Finans Hukuku

Şimdi aşağıda yer alan “Yorum Yap” kısmından sorunuzu gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz sorular en kısa sürede cevaplanacaktır.

75 yanıt eklendi

 1. TUNA 12 Şubat 2018 Cevapla

  merhaba;
  4 KATA MÜSADELİ BİR İNŞAAT PROJESİ VAR;
  -26 BAĞIMSIZ BÖLÜMLÜ VE İRTİFAKLANDIRILMIŞTIR
  -PROJE 40 SENE EVVEL YAPILMAYA BAŞLANMIŞTIR.
  -BİNA 3 KAPI(A-B-C) GİRİŞLİDİR.
  -A GİRİŞLİ 9 BAĞIMSIZ BÖLÜM YAPILMIŞ, SATILMIŞ VE KULLANILMAYA BAŞLANMIŞTIR.
  -YAPI KULLANMA BELGELERİ MEVCUT
  -ARADAN 35 SENE GEÇMİŞTİR.
  -BELEDİYEDEN ,TADİLAT ESASLI İNŞAAT YAPILIP, CANLANDIRILACAĞI BELİRTİLEREK, BELEDİYEDEN YENİ İMAR DURUMU YAZILI OLARAK İSTENMİŞTİR.
  -İSKANLI KULLANILAN 9 İRTİFAK VE İNŞAATI YAPILMAMIŞ 17 İRTİFAK SAHİBİNDEN, BELEDİYE MUAFAKAT İSTEMİŞTİR.
  -İSKANLI VE OTURULMAKTA OLAN DAİRELERİN MUVAFAKAT VERMEKTEN KAÇINMASI HALİNDE, YENİ YAPILACAK İNŞAATIN SELAMETİ İÇİN NE YAPABİLİRİZ?

 2. hasan 28 Şubat 2018 Cevapla

  MERHABALAR,,, BABAMDAN KALAN MİRAS ARSA ÜZERİNDE 3 KATLI EVİMİZ VAR BU EVİ TAMAMEN BEN VE DİĞER KARDEŞİM YAPTI, DİĞER MİRASÇILAR OLAN KARDEŞLERİMİN BU YER ÜZERİNDE AÇACAKLARI DAVA KARŞISINDA BENİM BU BİNAYI YAPTIĞIMI ŞAHİTLERLE İSPATLADIĞIM ZAMAN MAHKEME BANA BU ARSA VE BİNA İLE İLGİLİ OLARAK NE GİBİ KARAR VEREBİLİR, BU BİNANI TAPUSUNU BANA VEREBİLİRMİ ÇÜNKÜ BAŞKA KİMSENİN NE MADDİ NE MANEVİ BİR KATKISI OLMADI.. TEŞEKKÜRLER

 3. Mert Ülker 11 Mart 2018 Cevapla

  Merhaba bana e posta yoluyla birisi “iş farklı yerlere gider” yazdı bu tehdit e girer mi yani uzun konuşma arasında sonuna yazmış.

 4. Hilal 1 Nisan 2018 Cevapla

  Nişanlım bir yıl önce bir bayan ile birlikte olmuş . Kızın da Kendi isteğiyle şuan da nişanlım uzman çavuş nişanlımın şahsi kredi kartı bilgileri e – mail adresi falan zamanında Ekrem resmi almış kızın şizofreni tanısı var şuan da tehdit ediyor . Elimizde bize attığı ses kayıtları vb . Bir çok delil var örn : kredi kartı bilgileri ile bir sürü borç yapacağını söylüyor . Hakaret de var . En önemlisi de uzmanlıkdan attıra bilir mi ? Lütfen bana yardımcı olun …

Yorum yapın