Yaşadığınız tatsız durumlarda yada hukuki bir konuda fikir sahibi olmak istediğinizde konuyu bir avukata sor mak isteyebilirsiniz. Temiz Hukuk & Danışmanlık olarak, sizlere avukatlık kanunu ve meslek ilkeleri çerçevesindeki sınırları aşmadan azami derecede bilgi sahibi olmanız konusunda yardımcı olabiliriz. Vatandaşlarımızın ve müvekkillerimizin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunları içeren sorularını hukuki açıdan analiz ederek, hızlı ve doğru bilgi aktarımında bulunmak için azami çaba sarf ederiz.

Avukata Sor

Bize bu platform üzerinden ilettiğiniz hiçbir sorunun cevapsız kalmayacağı konusunda sizi temin ediyoruz. Hukuki desteğe/danışmanlığa ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapılmakta, email ve telefon dahil tüm kanallardan iletişime geçilmekte, gerek icra takipleri gerekse davalar en son aşamaya kadar titizlikle takip edilip, yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

Avukata Soru Sor

Avukata Sor platformunda doğru ve etkili sorular sormak için sorunuzu sormadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyelere göz atın:

Kısa ve öz olmakla birlikte, sorunuz açık ve belirgin olsun. Somut durumla ilgili bilgi verin (örn: boşanma davası açmak istiyorum yerine eşim beni aldattığı için boşanmak istiyorum vb. diyerek durumunuzu belirtin).

Sorunuza odaklanın, sorunuzu tek bir hukuki mesele ile sınırlayın. Başkaca bir hukuki sorununuz var ise ayrı ayrı soru göndermeyi deneyin.

Konuyla ilgili ayrıntıları verip sorunuzu göndermeden lütfen sorunuzu okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan sorunuz açıkça belirtilmiş mi? Okunması ve anlaşılması kolay mı?

Avukata Sor Platformunda Sorabileceğiniz Örnek Sorular

– Aleyhime açılmış bir icra takibi var, elime ödeme emri tebligatı geçti, ne yapmalıyım?

– Eşim boşanma davası açtı, bir kusurum olmadığı halde nafaka ve tazminat ödemek zorunda mıyım?

– Hakkımda dolandırıcılıktan ceza davası açılmış, bu suçun cezası nedir?

– Karşı tarafın onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kaydetmek yasal mıdır?

Aşağıda soru sorabileceğiniz bazı konu başlıkları yer almaktadır

– İcra ve iflas hukuku
– Ticaret Hukuku
– Ceza Hukuku
– Aile Hukuku ve Boşanma
– Gayrimenkul Hukuku
– Kentsel Dönüşüm Süreci Hukuk
– Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
– Tazminat Hukuku
– Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
– İhale Hukuku ve Kamu İhale Kurumu
– Borçlar Hukuku
– Bilişim Hukuku
– Kat Mülkiyeti Hukuku
– Kamulaştırma Hukuku
– İmar Hukuku
– Bankacılık ve Finans Hukuku

Şimdi aşağıda yer alan “Yorum Yap” kısmından sorunuzu gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz sorular en kısa sürede cevaplanacaktır.

113 yanıt eklendi

 1. erdinç 28 Eylül 2018 Cevapla

  Merhaba

  Kızkardeşim evini satın alalı 15 yıl oldu. Bu evi evli iken bizim maddi desteğimiz ile satın aldı. Ancak şu an eşine güvenmediği için, evini annemin üstüne geçirmek istiyor. Annem ile ilgili herhangi bir vefat durumu olursa ev otomatik olarak tekrar kızkardeşimin üzerine geçecek (Tapu müdürlüğünden verilen bilgi)
  Öğrenmek istediğimiz şey şudur. Kızkardeşim bu evi annemin üzerine geçirdiğinde ve eşi de bu durumu fark ederse dava açabilir mi? Eğer dava açabilirse durum ne olabilir?

  Teşekkür ederim

 2. mehmet dagdelen 28 Eylül 2018 Cevapla

  merhaba icradan bir taşınmaz aldım.borçlu kıymet taktirine itiraz edip ihalenin feshini istedi.ancak ihaleden önce yasal sürede kıymet taktirine itiraz etmemiş.bu sürecte ne yapmam gerekiyor.bu sürec nekadar sürer avukat tutmama gerek varmı teşekürler

 3. ahmet 30 Eylül 2018 Cevapla

  2015 yılı ikinci ayında hakkımda tekink takip fiziki takip telefon dinlemesi yapılmış KOM şube tarafından hakkımda 5 olay var, 5 olayın 2 tasesinden suçum delilli olarak ispatlanmış benden ayrıda 18 kişiye de aynı şekilde operasyona dahil edilmiş, 2015, 8.ayında bütün sanıklara operasyon yapılmış herkesin evi basılmış herkesi sorgu için KOM şubeye narkotiğe götürülmüş benim evim basılmadı hakkımda yakalama kararıda verilmemiş benim bu olaylarla alakalı hiç sorguya çekilmeden bütün sanıklar tutuklanmış bu dosyada suçum delilli ispatlı olmasına rağmen ifadem alınmadan 20.11.2015 tarihinde tekrar hakkımda teknik ve fiziki takip başlatılmış 25.11.2015 de evim basıldı evimde 17 gram eroin ele geçirildi bana önceki 5 olayla alakalı hiç sorguya çekilmeden yakalatmış olduğum 17 gram eroinden serbest bırakıldım, bu olayı Olay1 deyip tekrar takibe devam ediliş ve bu dosyadanda 5. olay yaptıktan sonra 22.02.2016 tarihinde bu 2. 5 olayla alakalı tutuklandım ceza evinde girdim 5 gün sonrada ilk dosyayla alakalı 5 olaydanda tutuklandım. mahkemeden dosyaların birleştirilmesini istedim, fakat mahkeme dosyaları birleştirmedi. gerekçe olarak 2015in 2. ayında açılan dosyanın iddianamesi. 23.10.2015 de hazırlanmış ikinci dosyamın ise suç tarihi 25.11.2015 olduğu için arasında hukuki kesinti olduğundan dolayı birleştirme talebime ret verdi. her iki dosyamda da TCK 188,3,4 VE TCK 43,1 var. ilk dosyadan ceza aldım 192,3 faydalandım 7 yıl 9 ay 22 gün. şimdi ise ikinci dosyadanda aynı maddelerden ceza alıcam bu 2. dosyayıda yargıtay ayrı ayrı onarmı, ben kaçak değildim. evim basılmadı. aranmam yok. suçum delilli olmasına rağmen bu dosyadan hiç ifademi almadan ikinci bir dosya açıp teknik fiziki takip yapılması yasalara uygun mu? benim durumumda hiç 2 dosya ayrı ayrı takip hiç görmedim, bu uyuşmazlığa nerelere itiraz etmem gerekiyor. yasaya aykırı ise emsal karar bulabilir miyim? polis ya da operasyonu yöneten savcının ihmali yüzünden iki kez ayrı ayrı cezalandırılacağım bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. İYİ GÜNLER. TEŞEKKÜRLER.

 4. abdullah 8 Ekim 2018 Cevapla

  merhaba.
  08.10.2018 tarihinde icradan tasinir mal satin aldik.icra dosyasinda beyan edilen 64 ton demir yerine yaklasik 30 ton demir oldugunu bilirkisi ile tespit ettim.görünüse göre büyük zarar icindeyim.ihalenin iptali yada ihaleyi daha uygun fiyata alma ihtimalim varmi.nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.

 5. Mustafa 17 Ekim 2018 Cevapla

  İyi Günler, Benim merak ettiğim bir husus var. Bundan 6 ay önce bir emlakçı olmayan bir tanıdıktan ev satın alacaktık. Bize gösterdiği bir ev konusunda karar kılmıştık, ama hiç birşey imzalayıp resmiyete dökmedik. Bizi ertesi gün arayıp işte evi satacak kişiye 10 binlara kapora göndermemiz gerektiği söylendi bizde bankada transferinde işte açıklamaya bilmem ne binasının bilmem ne dairesinin kat 2 dairesinin kapora bedelidir diye parayı yolladık. Ondan 1 saat sonra arayıp çok acil bir senedi varmış bir 10 binlara daha gerekiyor diyince biz biraz tedirgin olduk ama açıklamaya aynı şekilde yazıp yolladık parayı. Sonra bize evi satacak olan kişiye 7.800 civarında tapu masrafı verdik. Daha sonra işte pazartesi tapu verilecek şu gün verilecek diye oyaladılar. sonra siz eve geçin tapuyu hallederiz dediler sonra eşyaları kamyona yükleyip öyle kaldık adam vazgeçmiş satmaktan biz ne depo nede başka bişey bulabildik rezil olduk. İşin kısası Kapora ve tapu bedelinin %90 nı elden aldım ama geri kalanı için süründürüyorlar ben rezil oldum annem stresten rahasızlık geçirdi ablamlarda göçebe gibi kalıyoruz eşyalar bir depoda kaldı. Acaba bunla ilgili ne yapabilirim hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok mumnun olurum.

 6. Hasan 17 Ekim 2018 Cevapla

  Merhaba ben 3 yil ayni is yerinde çalismaktayim . 3 yildir resmi tatillerde çalistirilip ucretlerimiz odenmiyor . Istedigimizdede biz vermiyoruz diyorlar cikmak istiyorsaniz cikabilirsiniz . 2 senedir maas bodrosuda imzalatmiyorlar Ben kidem tazminatimi alip cikmam icin ne yapmam gerekiyor .

 7. dilara 21 Ekim 2018 Cevapla

  ciplak fotoraflarla santaj ve tehtit ediliyorum cevreme fotolari gønderiyor avukata vericem bi sorum var o fotolari avukata bulup gøndermelimiyim yoksa gerek yokmudur?

Yorum yapın