Yaşadığınız tatsız durumlarda yada hukuki bir konuda fikir sahibi olmak istediğinizde konuyu bir avukata sor mak isteyebilirsiniz. Temiz Hukuk & Danışmanlık olarak, sizlere avukatlık kanunu ve meslek ilkeleri çerçevesindeki sınırları aşmadan azami derecede bilgi sahibi olmanız konusunda yardımcı olabiliriz. Vatandaşlarımızın ve müvekkillerimizin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri sorunları içeren sorularını hukuki açıdan analiz ederek, hızlı ve doğru bilgi aktarımında bulunmak için azami çaba sarf ederiz.

Avukata Sor

Bize bu platform üzerinden ilettiğiniz hiçbir sorunun cevapsız kalmayacağı konusunda sizi temin ediyoruz. Hukuki desteğe/danışmanlığa ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapılmakta, email ve telefon dahil tüm kanallardan iletişime geçilmekte, gerek icra takipleri gerekse davalar en son aşamaya kadar titizlikle takip edilip, yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

Avukata Soru Sor

Avukata Sor platformunda doğru ve etkili sorular sormak için sorunuzu sormadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyelere göz atın:

Kısa ve öz olmakla birlikte, sorunuz açık ve belirgin olsun. Somut durumla ilgili bilgi verin (örn: boşanma davası açmak istiyorum yerine eşim beni aldattığı için boşanmak istiyorum vb. diyerek durumunuzu belirtin).

Sorunuza odaklanın, sorunuzu tek bir hukuki mesele ile sınırlayın. Başkaca bir hukuki sorununuz var ise ayrı ayrı soru göndermeyi deneyin.

Konuyla ilgili ayrıntıları verip sorunuzu göndermeden lütfen sorunuzu okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan sorunuz açıkça belirtilmiş mi? Okunması ve anlaşılması kolay mı?

Avukata Sor Platformunda Sorabileceğiniz Örnek Sorular

– Aleyhime açılmış bir icra takibi var, elime ödeme emri tebligatı geçti, ne yapmalıyım?

– Eşim boşanma davası açtı, bir kusurum olmadığı halde nafaka ve tazminat ödemek zorunda mıyım?

– Hakkımda dolandırıcılıktan ceza davası açılmış, bu suçun cezası nedir?

– Karşı tarafın onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kaydetmek yasal mıdır?

Aşağıda soru sorabileceğiniz bazı konu başlıkları yer almaktadır

– İcra ve iflas hukuku
– Ticaret Hukuku
– Ceza Hukuku
– Aile Hukuku ve Boşanma
– Gayrimenkul Hukuku
– Kentsel Dönüşüm Süreci Hukuk
– Sigorta Hukuku ve Trafik Kazaları
– Tazminat Hukuku
– Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku
– İhale Hukuku ve Kamu İhale Kurumu
– Borçlar Hukuku
– Bilişim Hukuku
– Kat Mülkiyeti Hukuku
– Kamulaştırma Hukuku
– İmar Hukuku
– Bankacılık ve Finans Hukuku

Şimdi aşağıda yer alan “Yorum Yap” kısmından sorunuzu gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz sorular en kısa sürede cevaplanacaktır.

69 yanıt eklendi

 1. Necmi özdemir 8 Aralık 2017 Cevapla

  yi gunler.ben bankada guv.gor.olarak calismaktayim.iki polis memuru mesai saatlerinde banka memuruna mahkeme karari tebligi getirdiler.memur arkadas almak k istemedi.polis memuru tebligi okumaya basladi.bankaci arkadas okumasini engelledi istemedi.disari cikti .polislerde tutanak tuttular ve imza atmami istediler ve beni cagirdilar.ben kendilerine yetkili bir kisinin imza atmasi gerekmiyormu diye sordum.onlar guv.gor.nin almasi gerek dedi.bende polis arkadslara guvenerekten okumadan imza attim.banka personli arkads avukatiyla gorusup tebligi almadi polisler hakkinda savciliga suc duyurusunda bulundu.dogal olarak benimde imzam var.polis arkadaslar tutanağa imza atmassan suclusun dediler banka memuru benim sahsi isim dedi sen neden imza atiyorsun dedi banka memuru imzamin gecersiz sayilmasi icin savciliga suc duyurusunda bulun dedi benim durumum ne olur.atmalimiydim imzayi atmamalimiydim.tesekkurler..

 2. Kader mahkumu 9 Aralık 2017 Cevapla

  Benim Dayım bonzaiden yakalandı mahkemesi henüz sürüyor 33 gramla yakalandı fakat onları fiş haline getirip 45 adet haline getirmiş ama satıcı değil kullanıcı maddeyi başka bir ilden almış bu yüzden 14 gram bonzai almış tekrar gidemez diye bunun geri kalan 19 gramı meyan kökü ağır geldiği için meyan kökü karıştırmış ifadesinde ben onları hazırladım çünkü herzaman müsait olup hazırlayamıyorum bu şekilde fiş haline getirmemin sebebi ihtiyacım olduğunda çıkarıp kullanabilmek için yaptım demiş yanında terazi veya başka bir ölçüm aracı bulunmamış kanında ve idrarında çıkmış yani kullanıcı ama şuan satıcılıktan yargılanıyor biraz yardım edermisiniz lütfen

 3. Hasan YILMAZ 11 Aralık 2017 Cevapla

  İyi günler
  Açık artırma suretiyle satisi yapılan ihalede işyeri niteliğindeki dukkani en yüksek teklifi vererek aldım. 10 günlük yasal süreç içersinde ihalenin feshi için dava açıldı. Açık artırma ilanında KDV oranı %18 olarak belirtilmiştir. ihalenin feshi için açılan davada bunun yanlış hesaplandığı, satışa konu edilen tasinmaz gayrimenkul bir şirkete ait ve iki yıldan fazla bu şirketin aktifinde yer alıyorsa ihale tüm alıcılar yönünden KDV den istisnadır. Satış ilanında bu istisnaya yer verilmemesi, ihaleye katılımı azaltıcı bir eksiklik olduğundan ihalenin fesih nedenidir ve ihale konusu malın KDV oranının satış ilanında olması gerekenden fazla gösterilmesi ihaleyi olumsuz etkileyeceginden bu durum başlı başına ihalenin fesih nedenidir olarak belirtilmiş ve ihalenin de düşük trajli bir gazetede yayınlanmasinida yasaya aykırı olduğunu belirtmisler. Benim sorum ise şudur. KDV konusunda haklılar mı ve ilanın traji düşük bir gazetede yayinlanmasi fesih için yeterli mi?

 4. Eda 22 Aralık 2017 Cevapla

  Merhaba bir kişi öldüğünde üstüne kayıtlı olan arabasını eşi satabilir mi ama üç yaşında kızları var miras hakkı ona da düşüyor ama reşit olmadığı için annesi onun adına işlem yapıp arabayı satabilir mi şimdiden teşekkür ederim

 5. Aziz 28 Aralık 2017 Cevapla

  İyi günler diliyorum. Asliye Hukuk Mahkemesinde avukat yardımı almadan açtığım bir dava hakkında yardıma ihtiyacım var. 2017 yılı şubat ayında bir şirketten devre tatil satın aldım. Daha sonradan kandırıldığımı anladım. Tarafıma eksik bilgilendirme yapıldığı için şirkete cayma hakkımı kullandığımı gösterir bir ihtarname gönderdim. Bana geri dönüşte bulunmadılar. Ben de mahkemeye verdim. Duruşmanın ön incelemesi yapıldı. 7 Şubat 2018’de ikinci duruşmam olacak. Davayı kazanacağıma inanıyorum. Asıl sorum ise, imzalamış olduğum sözleşmeye göre ocak ayı içerisinde üyelik aidatı adı altında bir ödeme yapmam gerek. Sonuçta sözleşme daha iptal edilmedi. Karşı taraf sözleşmeye dayanarak icra takibinde bulunabilir. Bu icra takibini karar kesinleşinceye kadar önlemek için ne yapabilirim? Yardım ederseniz sevinirim. Tekrar iyi günler diliyorum.

 6. Aliye korkut 5 Ocak 2018 Cevapla

  Merhaba ben öğretmenim.Takip etmediğim bir ortaklığın giderilmesi davasında Yargıtaya başvurmam gerekti.Temyiz dilekçesini bir ilçede bulunmam sebebiyle İzmit adliyesi yerine ilçe adliyesinde ön büro denen yere verdim.Memur taratıp,sisteme girdim deyip dilekçeyi bana verdi.Bunu siz yargıtaya göndereceksiniz dedi ben de ptt ile gönderdim.Sonra birisi ile görüşürken ama dosya yerel mahkemede kalmıştır en son kararı veren mahkemeye vermeniz gerekir memur size yanlış söylemiş deyince aşırı kaygı stres yaşamaya başladım.Süresi içinde harcını yatırdım sisteme giren dilekçenin akıbeti ne olur yargıtay RED mi verir.Dilekçem kaybolur mu hiç edilir mi eksik evraktan mahkemesine geri mi gönderilir
  Saygılar.

 7. Atakan öztürk 7 Ocak 2018 Cevapla

  Merhaba alacaklı oldugum şahısla karşılıklı senet düzenledik şahitler huzurunda tam olarak doldurulmamış sonra bu senedi tek senet halinde yapmayı kararlaştırdık 500 tl senedi 15.000 tl yaptık imzaladı ödeme günü evrak ödeme yapılmayınca işleme koyduk sonra şikayetçi olmuş evrakta oynama yaptı diye kriminal incelemede evrakta oynama oldugu çıktı rakam bölümünde hakkımda ağır cezada dava açıldı lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz

 8. Yusuf 11 Ocak 2018 Cevapla

  Kolay gelsin ben bir özel güvenlik şirketinin elemaniyim ve günlük 12 saat çalışıyorum akşam 19:00 sabah 07:00. 08.02.2015 tarihinden bu yana bu şekilde devam ediyor . Bu durumda fazla mesai alma hakkım varmidir ve işten tek taraflı fesih sebebi olarak mesailerimin verilmemesini sebep olarak göstererek hem tazminatimi hem fazla çalıştığım mesailerimi alabilir miyim mumkun mu acaba böyle birşey . Şimdiden teşekkür ederim

Yorum yapın